Дитяча шкіра значно більш чутлива до впливу сонячних променів, а значить, обгоріти малюк може дуже швидко. Батькам важливо знати, як допомогти малюкові і не менш важливо — що робити не можна, щоб не погіршити стан дитини.

Охолоджуйте з розумом

Головне при лікуванні будь-якого термічного опіку, в тому числі сонячного — якомога швидше охолодити уражені ділянки тіла. При цьому важливо не перестаратися — категорично не можна прикладати лід або заморожені предмети: акумулятори холоду, які використовують в сумках-холодильниках, крижану воду і т.д. При різкому перепаді температур може статися спазм периферичних кровоносних судин, і таким чином внутрішня температура буде підвищуватися. Не кажучи про те, що малюка дуже легко застудити таким лікуванням.

Використовуйте прохолодну воду, можна змочити рушник і прикласти прохолодний компрес до обпаленої ділянки, змінюючи його по мірі нагрівання. Використовувати душ кімнатної температури або теплу ванну (25-28 градусів), температуру води можна поступово знижувати до 22-23.

Не змазуйте опіки кефіром і огірками

Такі популярні народні методи як кисломолочні продукти (кефір, сметана), огірки та інші овочі в перші хвилини можуть принести полегшення, але лише тому, що вони охолоджують і зволожують пересушену обпалену шкіру. Однак, як тільки нанесені засоби починають підсихати, з’являється відчуття стягнутості шкіри, а протизапального ефекту ні сметана ні огірковий сік не мають. Крім того, жир, що міститься в молочних продуктах, блокує потові залози.

Набагато ефективніше і безпечніше зволожувати і охолоджувати шкіру якщо дитина обгоріла на сонці звичайною прохолодною водою. Досить ефективний засіб — охолоджена міцна чайна заварка, дубильні речовини, що містяться в чаї, допоможуть зменшити запалення шкіри.

Не можна змащувати опіки жиром

Ніколи не користуйтеся при опіках маслом, навіть цілющим обліпиховим, не натирайте дитину вазеліном і іншими речовинами, що місять жир. Жир закупорює пори, зупиняє процес тепловіддачі, а значить, тільки погіршить стан обгорілого малюка. Після такого лікування ймовірність пухирів підвищується навіть при незначних опіках.

Проколювати пухирі і відривати шкіру

При опіках другого ступеня або неправильному лікуванні можуть з’явитися пухирі, всередині яких прозора рідина — вона виконують захисну функцію і розкривати такі пухирі в домашніх умовах дуже ризиковано — легко занести інфекцію в ранку. Не варто також зривати відмираючі фрагменти шкіри, наберіться терпіння, нехай вона «облізе» сама.

Не можна збивати температуру аспірином або анальгіном

Якщо у малюка підвищилася температура, а це цілком можливо при сонячному опіку, болять обпалені місця, дайте йому знеболюючі та жарознижувальні препарати на основі ібупрофену або парацетамолу (ефект практично однаковий).

І ще дуже важливо — не виходьте з дитиною на пляж кілька днів після неприємності, але і пізніше намагайтеся прикривати тонким світлим одягом обгорілі ділянки тіла.

Чинники ризику

  • Чим молодша дитина, тим менше в її шкірі меланіну, що захищає від сонячних променів.
  • Світлошкірі діти, особливо рудоволосі, схильні до опіків більше, ніж смагляві брюнети.
  • Дуже швидко дитина може обгоріти після купання — краплі води працюють як мікро лінзи, а сонцезахисний крем змивається водою.

Джерело: http://ditey.com/childrens_health/11495ditina-obgorila-na-sonci-szo-ne-mozhna-robiti.html