Доктор Алберт Аґуайо — один з найвидатніших сучасних дослідників центральної нервової системи. Патріархові неврологічної науки 81 рік. Але він сповнений ідей і планів. Ще на межі 80-90-х він вразив світ серією сміливих експериментів, що дали безліч надій пацієнтам і харчу для роздумів світовому науковому співтовариству.

Свого часу він протезував оптичний нерв (nervus opticus) аутотрансплантантом з аналогічного по діаметру стегнового нерву (nervus femoralis). Той експеримент породив безліч домислів і перекручень в пресі. Дійшло й до урологічних теорій. І все це було інспіровано роздумами самого вченого з приводу результатів даного експерименту. А ще живим гумором, котрим він супроводжував свої публічні виступи. Ось, наприклад, як на своїй лекції в університеті Торонто в 1994 році Алберт Аґуайо пояснював факт відторгення нерву на 40-й день після вдалої операції й з відновленням функції кольорового зору: “У мене дві теорії, — казав тоді дослідник, — Перша — різниця нейромедіаторів (речовин, що беруть участь у передачі нервового імпульсу) в центральній нервовій системі й на періферії. В випадку періферії це ацетилхолін, а оптичному нерві — ендоморфіни й енкефаліни. Тут я розумію художників (спочатку тихий, а потім все гучніший сміх у залі, бо присутні неврологи прекрасно знають що ці речовини — наші внутрішні наркотики). А друга теорія, сказав Алберт Аґуайо — це дія гематоенцефалічного бар`єру (який оберігає внутрішній простір центральної нервової системи). Але тоді виходить, що мозок — чужорідне тіло!” (сміх у залі, оплески).

Власне, пасаж про чужорідне тіло уфологами був сприйнятий на повному серйозі й їхні статті рясніли домислами про те, як інопланетяни вживляли мозок людиноподібним мавпам…

Останнім часом видатний дослідник нервової системи, почесний доктор найвідоміших університетів світу, Алберт Аґуайо, сповнений планів і ідей. Його нинішній інтерес нейрогенетика й регенеративна медицина. “Скоро ми зможемо формувати нервові клітини зі стволових клітин шкіри. Чи ви могли би це раніше уявити?”