Здається, всі навколо знають це і так: прогулянки на природі корисні для душі. Вони допомагають зменшити стрес і поліпшити ваше загальне самопочуття.

Але вчені до недавніх пір не розуміли, чому це відбувається. Нам допомагає чисте повітря? Сонячне світло? Еволюція навчила нас любити зелений колір?

Нав’язливі думки — це роздуми про неприємні для вас теми, які ви ніяк не можете викинути з голови. У людей, у яких є до цього схильність, вони з’являються досить часто, якщо не щодня. Хтось боїться, що його зрадить партнер, хтось — звільнення, а хтось переживає з приводу кожного критичного зауваження щодо себе від кого б воно не було.
У Стенфорді виявили, що за таку підвищену активність мозку відповідає особливий відділ у префронтальній корі, який регулює негативні емоції.

Нав’язливі роздуми — головна і основна причина клінічної депресії

Тому якщо ви не хочете допустити її, але у вашій голові раз у раз крутяться по колу одні й ті ж думки, вам потрібно негайно їх вгамувати.
Як це зробити? Стенфордські фахівці провели експеримент за участю 38 психічно здорових людей, у яких, однак, була проблема, про яку ми говоримо. Їм пропонували частіше прогулюватися на природі. Всі респонденти були жителями міст.

І знаєте що? Всім учасникам експерименту прогулянки на природі допомогли.

Тепер про ефективність різних типів прогулянок. Одна частина піддослідних кожен день гуляла по 90 хвилин мальовничими луками, всіяними дубовими деревами. Іншу половину попросили прогулюватися вздовж жвавої автомобільної траси, що веде в Пало-Альто, один з центрів Кремнієвої Долини.

Ті, хто гуляв на природі, потім демонстрували кращі показники психічного здоров’я. А ось мізкам тих, хто прогулювався уздовж шосе, така прогулянка не допомагала.

Вчені наполягають: якщо ви хочете досягти максимального ефекту від прогулянки, ви повинні бути максимально близько до природи і максимально далеко — від міського шуму.

До речі, ви в курсі, що новий тренд в архітектурі та дизайні — зелений простір? У США взагалі-то вже не модно жити в кондомініумі, натомість люди обирають будиночки посеред природи.

 

Источник:  http://www.uamodna.com/articles/yak-pozbutysya-negatyvnyh-navyazlyvyh-dumok-e-odyn-sposib