Якщо ваша робота пов’язана з постійним використанням комп’ютера, то ваша рука, яка цілий день затискає комп’ютерну мишку, піддається впливу, який може привести до деяких серйозних захворювань.

1. Глибокі сліди на зап’ясті

При регулярному використанні комп’ютерної мишки у більшості людей з’являються глибокі сліди або потемніння на зап’ясті. Щоб цього уникнути, спробуйте якийсь час керувати мишкою іншою рукою, щоб знизити тиск на зап’ястя. Також лікарі рекомендують придбати спеціальну подушечку для зап’ястя, або ж змінити вашу мишку на ергономічну.

2. Біль в ліктях

Якщо ви, друкуючи на комп’ютері, постійно спираєтесь ліктями на підлокітники стільця або крісла, чи утримуєте лікті без опори, виникає висока ймовірність розвитку травм. Щоб запобігти травмам, слід перемістити клавіатуру на висоту ліктів або трохи нижче під кутом в 30 градусів.

3. Біль в руках

При довгому використанні комп’ютерної мишки часто виникає біль в руці через напругу м’язів при неправильному положенні руки. Тому дуже важливо зробити так, щоб лікоть при роботі мишкою був трохи вище столу. Слідкуйте за тим, щоб не згинати руку в зап’ясті – утримуйте її прямо. Потрібно також час від часу давати пальцям можливість відпочити від постійного утримування мишки.

4. Напруга в шиї і плечах

Багато з нас, ймовірно, стикалися з надмірним напруженням і гострим стріляючим болем у верхніх трапецієподібних м’язах шиї і плеча. Такий біль викликаний неправильним положенням за столом. Впоратися з цією проблемою дозволяють вправи на розтяжку. Пам’ятайте, що не слід довго сидіти в згорбленій позиції.

5. Тендиніт (запалення тканин сухожилля)

При використанні мишки виникає додатковий тиск на великий палець, а робота з клавіатурою призводить до запалення сухожилля. Все це в купі може призвести до тендиніту зап’ястя . Для полегшення болю і напруги в цій області продовжуйте робити розтяжки, активніше рухайте руками і пальцями, що допоможе запобігти тендиніту.